Contact us

Govorimo HRVATSKI!

Milos-BC

Well-known member
Joined
September 28, 2009
Posts
12,519
Location
Serbia
Juce videh da je :hr: deklasirala Juznu Afriku sa 19:0 u vaterpolu ! :D


E ovo je prava demonstracija sile, svaka cast xcheer :D I mi smo njih dobili sa 20ak razlike pre jedno 2 godine ali ne bez primljenog gola :D
 

LakZaNokte

Well-known member
Joined
March 8, 2011
Posts
8,886
hvala :mrgreen:

mislim da su ih svi tak razvalili sa bar 15 razlike do sad (neda mi se ić provjerit) al dobro, treba i to, očito :lol:
 

Milos-BC

Well-known member
Joined
September 28, 2009
Posts
12,519
Location
Serbia
Bas tako, uvek mora da se nadje neko da statira, ili da bude, zargonski receno, kanta za nabijanje :lol:

Ovo je nazalost jedini timski sport u kom su zemlje sa ovog podrucja najdominantije na svetu :( A u drugim smo ponekad i mi kante za nabijanje :( :lol:


Ja inace volim vaterpolo, ali ono sto mi malo smeta je sto u vaterpolu za relativno male pare (mislim, male u odnosu na pare koje se vrte u fudbalu pre svega, pa i kosarci) mogu da se kupe vrhunski igraci i onda se za tili cas od totalnog autsajdera dodje do titule prvaka Evrope. Ovo normalno mislim na klubove, ali to opet dosta pokazuje kakvo je stanje ovde. Jedan losije placeni igrac u fudbalu je dovoljan (tj. njegova plata) da pokrije kompletne troskove vaterpolo kluba.

U drugim sportovima to nije tako, jer cak i ogroman ulozeni novac i "top" igraci nisu garancija dobrog rezultata jer dosta toga ima i do treninga, hemije u ekipi, samog trenera, itd.........a u vaterpolu si jedan dan pred bankrotom a onda ti neko malo ubaci kintu i iduce godine si na krovu Evrope :lol:


Tako je jedne godine bas Becej bio prvak Evrope i onda se iduce godine ugasio :lol: Instant projekat za jednokratnu upotrebu.
 

vatroslav_cro

Active member
Joined
October 10, 2009
Posts
2,096
Location
Croatia/ Kroatien/ Croatie/ Croacia/ Croazia/ Hrva
Hrvatska osvaja Prvenstvo svijeta:) lol
Imamo najjaču momčad ikada!
Bilo bi dobro da padne zlato i na svjetskom, nakon Olimpijskih i Mediteranskih igara, to bi bio odličan niz:) No vidjet ćemo, sport je to i nikad se ne može unaprijed predvidjeti što će biti....


No dobro, da se pohvalim nakon duljeg vremena: ok nisam našao posao ali nešto slično: od prije dva tjedna volontiram (dobrovoljni rad bez naknade) u jednoj udruzi, koja je nedavno osnovana: Rekreativna udruga "Veseli pokreti", koja organizira sportske aktivnosti za djecu s teškoćama u razvoju i ostalu djecu koja se žele baviti sportskim aktivnostima u slobodno vrijeme. Osnovao ju je jedan moj kolega, za sad nemamo puno članova pa tako ni puno posla ali uskoro očekujemo veću brojnost, dok ljudi malo čuju za to.....na volonterskom sam mjestu TAJNIK:)
 

Milos-BC

Well-known member
Joined
September 28, 2009
Posts
12,519
Location
Serbia
^^ svaka cast xcheers


Inace, sto se zaposljavanja tice, ako ti treba zarada (a mislim....svima treba) i ne mozes da nadjes posao, mozda nije lose probati freelancing. Ako si dobar u bilo cemu sto ima veze sa racunarima mozes to da naplatis preko ovih sajtova. Problem je malo sto je konkurencija velika, a dok nemas reputaciju, prinudjen si da radis neke poslice za ponizavajucu sumu novca, ali kasnije, mozes da zabodes samo jedan posao i da za njega zaradis 800 EUR. Naprimer.

Bas moj jedan prijatelj (on pravi prezentacije u Powerpontu kao freelancer) skoro zaradio 1000 EUR za jednu takvu prezentaciju i kupio laptop sa procesorom od 4 jezgra. Ja sam se jedno vreme zagrejao za to, al zbog obaveza nisam nista konkretno radio, ali sada razmisljam da ponovo krenem (bar dok ne dobijem posao).
 

vatroslav_cro

Active member
Joined
October 10, 2009
Posts
2,096
Location
Croatia/ Kroatien/ Croatie/ Croacia/ Croazia/ Hrva
Brončana medalja za naše vaterpoliste na Svjetskom prvenstvu u Barceloni! Pobjeda nad Italijom 10-8. Četvrta uzastopna MEDALJA sa svjetskih prvenstava nakon 2007. Čestitke!:)
 

Milos-BC

Well-known member
Joined
September 28, 2009
Posts
12,519
Location
Serbia
Bravo za bronzu! :D

Mi smo tukli Australiju i osvojili 7. mesto. Ovo nam je najgori rezultat u zadnjih 15 godina jer smo svake godine dolazili sa medaljom :lol: A sad smo ispali u 1/4 finala od Crne Gore. A intresantno je da smo bas sad bili najveci favoriti za zlato po gotovo svim kladionicama i to onako bas ubedljivo ali smo najgore prosli.

Iskreno, nisam iznenadjen. Karma je cudo........toliko se gluposti izdesavalo u savezu i toliko su se neki prioriteti promenili i iskrivili da je ovo samo logicna posledica svega toga.

To sto smo jedne kiksnuli je najmanji problem meni, cak uopste nije problem, ali ako se nastavi sa ovakvim radom, na ovo cemo se navikavati u buducnosti :)

Kao i u kosarci.......nekad smo tukli dream team iz USA u sred Amerike a sad nas pune Estonci, koji, uz svo duzno postovanje prema njihovom timu, su naucili da sutiraju na kos pre 3 godine.
 

LakZaNokte

Well-known member
Joined
March 8, 2011
Posts
8,886
gle, ko da je generalno stanje tu neš bolje, za sve sportove xshrug

mislim, ne bi mene to sve tolko iritiralo kad bi se moglo bar donekle očekivat neki napredak, nešto, u budućnosti.
jer čuj, svi imaju uspone i padove blabla. al jbt kad sve stalno samo pada i u budućnosti moš očekivat samo daljnji pad jer su neke sportove tolko upropastili da ih više ni dragi bog nemre posložit :roll:
pa pogle našu košarku. to je nekoć davno bilo "nešto". onda je neko vrijeme propadalo a sad je u fazi koja slijedi nakon propadanja koju ne znam ni kak bi nazvala xbow
 

vatroslav_cro

Active member
Joined
October 10, 2009
Posts
2,096
Location
Croatia/ Kroatien/ Croatie/ Croacia/ Croazia/ Hrva
a dobro Lak sad si ipak malo pretjerala s pesimizmom......."sve stalno samo pada" otkud ti to?

Imamo rukometni tim u samom svjetskom vrhu, potom atletiku (kraljicu Sandru - bacanje diska - mislim da bi ova nezahvalna nacija trebala biti ponosna na nju i na ono što je ta cura učinila, sa SAMO 23 godine, istinski se nadam da će briljirati sad na Svjetskom u Moskvi), dobro, Blanka je malo sad li-la, šteta ... ali ipak se hrabro držala nakon skoro jednogodišnje pauze...mislim da joj je mudra odluka da ne ide u Moskvu ali vidjet ćemo, još može napraviti puno, do OI u Riju,...eto vaterpolo si vidjela danas, četvrta po redu medalja uzastopce na svjetskim prvenstvima....to NIJE mala stvar nikako. I odbojka se lagano diže...tako da nije baš sve tako "crno".... Treba ipak generalno gledati stvari.
 

Milos-BC

Well-known member
Joined
September 28, 2009
Posts
12,519
Location
Serbia
gle, ko da je generalno stanje tu neš bolje, za sve sportove xshrug

mislim, ne bi mene to sve tolko iritiralo kad bi se moglo bar donekle očekivat neki napredak, nešto, u budućnosti.
jer čuj, svi imaju uspone i padove blabla. al jbt kad sve stalno samo pada i u budućnosti moš očekivat samo daljnji pad jer su neke sportove tolko upropastili da ih više ni dragi bog nemre posložit :roll:
pa pogle našu košarku. to je nekoć davno bilo "nešto". onda je neko vrijeme propadalo a sad je u fazi koja slijedi nakon propadanja koju ne znam ni kak bi nazvala xbow

Slazem se potpuno.

Najgore od svega je sto i sami igraci vise niti razmisljaju isto kao nekadasnji asovi niti se tako ponasaju. Bas su skoro gostovali Divac i Radja u jednoj emisiji i rekli su kako su trenirali tri puta dnevno, 8 sati ukupno, a recimo neki igraci nisu hteli da odu kuci dok ne pogode 500 trojki i to da ne pipnu mrezicu (da bude "bez koske" sto bi rekli). I dosta je bilo i individualnog rada. Sto sad nigde ne postoji ni u tragovima.

A sada igraci odrade trening od sat vremena i onda kace slike na FB, misle da su uhvatili Boga za onu stvar. Valjda nekako treba i da igranje za nacionalni tim bude kruna karijere, ali ovde malo malo pa neko otkaze, a razlozi samo sto ne budu bukvalno "boli me uvo" i slicno...........Ko sisa reprezentaciju kad oni imaju masne ugovore, i sto da rizikuju povrede pa da ih posle klubovi najure. Sve se gleda kroz pare, sto svakako nije ni dobro, a jos manje je moralno.


Steta je i sto vi niste u kosarci sta ste nekad bili, iako ja licno ne mislim da individualno nema kvaliteta u vasoj ekipi, bas naprotiv, ali evidentno je da treba bolje da se radi. Kao i kod nas.



Doduse, u fudbalu ste i dalje veoma dobri, a i kad igra kod vas reprezentacija, tacno se oseca da ih cela zemlja podrzava, dok je kod nas susta suprotnost. Kod nas navijaci jednog kluba, koji je inace proglasen za "stub srpstva" idu u Italiju da ubiju golmana svoje rodjene reprezentacije jer je presao u njima omrazen klub.........i umesto tako da se prica o sportu prica se o tome kako on mora da se krije u svlacionici Italije jer ga ovi cekaju ispred da ga lincuju......


Tako da ono, ima i pozitivnih stvari ali i dosta negativnih i ko zna sta nas tek ocekuje.
 

vatroslav_cro

Active member
Joined
October 10, 2009
Posts
2,096
Location
Croatia/ Kroatien/ Croatie/ Croacia/ Croazia/ Hrva
Dobro ali opet ja velim, NISU samo nogomet i košarka...ima i drugih sportova zar nisam u pravu? Ali ovi su "za široke mase" i zasjenjuju sve druge koji nikako ne bi trebali biti manje vrijedni.....
 

LakZaNokte

Well-known member
Joined
March 8, 2011
Posts
8,886
a dobro Lak sad si ipak malo pretjerala s pesimizmom......."sve stalno samo pada" otkud ti to?

Imamo rukometni tim u samom svjetskom vrhu, potom atletiku (kraljicu Sandru - bacanje diska - mislim da bi ova nezahvalna nacija trebala biti ponosna na nju i na ono što je ta cura učinila, sa SAMO 23 godine, istinski se nadam da će briljirati sad na Svjetskom u Moskvi), dobro, Blanka je malo sad li-la, šteta ... ali ipak se hrabro držala nakon skoro jednogodišnje pauze...mislim da joj je mudra odluka da ne ide u Moskvu ali vidjet ćemo, još može napraviti puno, do OI u Riju,...eto vaterpolo si vidjela danas, četvrta po redu medalja uzastopce na svjetskim prvenstvima....to NIJE mala stvar nikako. I odbojka se lagano diže...tako da nije baš sve tako "crno".... Treba ipak generalno gledati stvari.
sandra i blanka su u individualnom sportu. a i tam su se uspjele progurat zato kaj su vanserijske. a kaj misliš kolko ih je još moglo bit tj može bit da se sustavno radi na toj atletici i da ti atletski klubovi nisu čušpajz koji jesu?
vaterpolo i rukomet još uvijek šljakaju, istina. a di su drugi momčadski sportovi? za njih stvarno treba sustav, a ne ovo.

problem je u tome što je vrlo jasno da tog sustava nema. sve se radi bezveze, stihijski, cucla se neke individualce dok ide a poslije ko živ ko mrtav. i kaj, da se sljedećih 40 godina nadamo da ćemo ubost novu janicu, blanku, sandru, balića? mislim, ok, valjda će netko i naletit (xrofl2) al to nije normalan pristup cijeloj priči xshrug
 

LakZaNokte

Well-known member
Joined
March 8, 2011
Posts
8,886
Slazem se potpuno.

Najgore od svega je sto i sami igraci vise niti razmisljaju isto kao nekadasnji asovi niti se tako ponasaju. Bas su skoro gostovali Divac i Radja u jednoj emisiji i rekli su kako su trenirali tri puta dnevno, 8 sati ukupno, a recimo neki igraci nisu hteli da odu kuci dok ne pogode 500 trojki i to da ne pipnu mrezicu (da bude "bez koske" sto bi rekli). I dosta je bilo i individualnog rada. Sto sad nigde ne postoji ni u tragovima.

A sada igraci odrade trening od sat vremena i onda kace slike na FB, misle da su uhvatili Boga za onu stvar. Valjda nekako treba i da igranje za nacionalni tim bude kruna karijere, ali ovde malo malo pa neko otkaze, a razlozi samo sto ne budu bukvalno "boli me uvo" i slicno...........Ko sisa reprezentaciju kad oni imaju masne ugovore, i sto da rizikuju povrede pa da ih posle klubovi najure. Sve se gleda kroz pare, sto svakako nije ni dobro, a jos manje je moralno.


Steta je i sto vi niste u kosarci sta ste nekad bili, iako ja licno ne mislim da individualno nema kvaliteta u vasoj ekipi, bas naprotiv, ali evidentno je da treba bolje da se radi. Kao i kod nas.



Doduse, u fudbalu ste i dalje veoma dobri, a i kad igra kod vas reprezentacija, tacno se oseca da ih cela zemlja podrzava, dok je kod nas susta suprotnost. Kod nas navijaci jednog kluba, koji je inace proglasen za "stub srpstva" idu u Italiju da ubiju golmana svoje rodjene reprezentacije jer je presao u njima omrazen klub.........i umesto tako da se prica o sportu prica se o tome kako on mora da se krije u svlacionici Italije jer ga ovi cekaju ispred da ga lincuju......


Tako da ono, ima i pozitivnih stvari ali i dosta negativnih i ko zna sta nas tek ocekuje.
ovak, iz našeg iskustva mogu ti reć kad je naša košarka krenula nezaustavljivo dolje - kad su megaigračine počele odbijat igrat za repku. to je bio početak kraja. s vremenom je došlo do toga da nitko pojma nema ni ko je prvak hrvatske, ni u kojoj ko ligi igra, ni kad su neka prvenstva...niš xshrug


a o nogometu bolje da ne počnem :mrgreen:
al ono, fakat bolje xrofl2
 
Top Bottom